O MNE

Pavol Vagaský

Moje meno je Pavol Vagaský. Pôvodne som vyštudoval Farmaceutickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a následne vykonával dlhých 10 rokov (2008-2019) prácu lekárnika (7 rokov ako vedúci farmaceut).

Práca v tomto obore ma žiaľ naučila, že mnohokrát som z pozície lekárnika nevedel priamo ovplyvniť zdravie ľudí tak ako by som si to želal. Naopak, ako tréner, činnosti ako zhadzovanie kíl, nárast svalovej hmoty, odstránenie bolesti chrbta, zvýšenie výkonnosti alebo len prinútenie človeka vstať z gauča a zájsť si zacvičiť  som mal už priamo pod kontrolou.

A tak sa približne v roku 2014 začína stávať z koníčka a z voľnočasovej aktivity vášeň a z vášne postupne náplň môjho pracovného života. Je to oblasť a prostredie v ktorom sa aktívne pohybujem posledných 20 rokov a šport a pohyb boli mojou prirodzenou súčasťou od čias malého chlapca.

Projekt Vagasky Athletics teda vznikol ako skĺbenie 20 ročných skúseností v oblasti silovo-kondičného tréningu a 10 ročných skúseností práce lekárnika. Jeho úlohou je pomáhať ľuďom plniť si svoje sny, usmerňovať a edukovať ich na ceste za nimi – či už je ich cieľom vysnívané telo alebo zdravý životný štýl.

Momentálne pôsobím ako hlavný silovo-kondičný tréner pre Cassovia hockey league (košická amatérska hokejová liga) a ako osobný tréner v Universal gyme na sídlisku KVP v Košiciach.

Mojím hlavným zameraním je silovo-kondičná príprava športovcov a širokej verejnosti.

Previous
Next

Vzdelanie

2008
• ukončenie štúdia na Farmaceutickej Fakulte Univerzity Komenského odbor farmácia (Bratislava)
2008
2014
• 2.stupeň v čínskom bojovom umení Wing chun (Košice)
• SAKFS- Tréner 1. stupňa v kulturistike fitness a silovom trojboji (Košice)
2014
2015
• Weightlifting camp, Viktor Gumán, CROSSFIT KOŠICE, (Košice)
2015
2017
• NCSC phase 1 (National certificate of Strength a Conditioning) - Elite Performance Institute, Karl Gilligan, (Šamorín)
2017
2018
• NCSC phase 2 (National certificate of Strength a Conditioning) - Elite Performance Institute, Karl Gilligan, (Banská Bystrica)
• Tréner atletiky 1. stupňa, Slovenskyý atletický zväz, (Banská Bystrica)
• Škola drepu, Mgr. Gabriel Buzgó, Phd., (Prešov)
• Škola vzpierania, , Mgr. Gabriel Buzgó, Phd., (Prešov)
• 2. Fyzio&Šport konferencia; Zdravo a Fit (Bratislava)
2018
2019
• 3. Fyzio&Šport konferencia; Zdravo a Fit (Banská Bystrica)
• Skutočná diagnostika, Mgr. Radovan Gergeľ, (Košice)
• Footbal performance seminar, Mick Clegg, (Praha)
•Konferencia pre športových odborníkov, Kondičná príprava, (Bratislava)
2019
2020
• 3. Medzinárodná Fyzio&Šport konferencia; Zdravo a Fit (Bratislava)
• EXOS, Absolute speed,(online module)
• EXOS, Energy system development,(online module)
2020

Kde

Tvoje tréningy budú prebiehať v Universal Gyme, ide o relatívne mladý gym nachádzajúci sa na sídlisku Kvp. Svojím vybavením a prístupom pokrýva potreby čo najširšieho spektra športov a ich nárokov na silovo-kondičnú príprvu.
Či už si kulturista, fitneska, atlét, powerlifter, vzpierač, crossfiter alebo len rekreačný cvičenec v Universale si prídeš na svoje. Kombinácia strojov značky Sterling, vzpieračskej zóny s povrchovou úpravou pre odhod činky, kettlebelov a kvalitných osí pre úplnú individualizáciu tréningu, (trap bar, safety squat bar, multigrip bar, farmer walks bars). To všetko sa postará o to že tvoj silový tréning nebude poznať stereotyp a stagnáciu.
15 metrov dĺha „zelená“ zóna so záťažovými saňami , „fighterska“ zóna s boxerským mechom, Airbiky, slambally, medicinbally sandbagy a slideboardy sa ti postarajú o zábavné ako aj náročné kondičné tréningy.


Previous
Next

AKO

Ak si sa už rozhodol pre spoluprácu so mnou určite sa pýtaš ako postupovať a aké sú ďalšie kroky. V prvom rade by ma bolo dobre kontaktovať. Na výber máš niekoľko možností. Priamo z tejto stránky pomocou kontaktného formuláru, telefonicky, alebo cez facebook. 

 Následne si dohodneme prvé stretnutie, kde preberieme aký program, by bol pre teba najlepší a určíme  termín  diagnostiky.

Úvodná pohybová  diagnostika slúži mne ako trénerovi na čo najlepšie nastavenie tréningového procesu. Zistíme pri nej tvoje prípadné obmedzenia, pohybové stereotypy a podľa toho bude následne vypracovaný tvoj tréningový plán. 

V prípade športovcov je súčasťou úvodných hodín aj samotné testovanie silovo kondičných schopností s prihliadnutím na to o aký druh športu ide a aké sú požiadavky.

Previous
Next